Ministrat E Kosoves

Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. Një fjalëkalim do t'ju dërgohet në email. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. Haradinaj para mediave ka thënë se populli i Kosovës bashkëndjen dhimbjen. Ministrat e Listës Serbe që kanë marrë pjesë të hënën në mbledhjen ku është arrestuar zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq kanë shfrytëzuar përparësitë që u takojnë derisa janë pjesë e Qeverisë së Kosovës. (59) "foto-keta-jane-ministrat-e-qeverise-se-re-te-kosoves-193978" }. Ende s'dihet kush do të jenë ministrat nga radhët e minoriteteve. Prizren Post | 16:21 - 20. Raci, shprehën gadishmërinë për bashkëpunimin mes nivelit qendror dhe atij. Bazuar në deklarimet e pasurisë, ministrat e Kurtit nuk qëndrojnë keq financiarisht. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 86 vota pro dhe 10 abstenime. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. Ministri i Financave dhe Transfere në Qeverinë e Republikës së Kosovës ka ftuar në takim për bashkërendim, ish-ministrat e financave, dhe Governatorin e BQK-së. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. Angazhimi i FA në shuarjen e zjarreve 09 shtator 2019Muajt korrik edhe gusht edhe pse më të nxehtët e vitit shënuan një numër të pazakontë zjarresh. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ministrat nga VV: Haki Abazi - zv. Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu thotë se pavarësisht vendimit të Kuvendit për rrëzim të ekzekutivit, puna po vazhdon me intensitet të lartë. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka për mision formulimin dhe zbatimin e politikës së jashtme të Kosovës, mbrojtjen e interesave të Kosovës në raport me vendet e tjera dhe organizatat ndërkombëtare, përfaqësimin e Kosovës në vendet e jashtme. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Por, ka edhe persona që. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. I mëparshëm Rama takon Gutierres dhe kërkon njohjen e Kosovës nga OKB. ^ Republika e Kosovës dhe Brunei Darussalam vendosin marrëdhënie diplomatike, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kosovo. Ish-deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë, kjo është arsyeja. Siç shkruan gazeta beogradase "Vecernje Novosti", kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqi. Funksionarët e këtyre institucioneve janë zgjedhur me votën e lirë të kosovarëve si dhe, njëkohësisht, pranoheshin nga UNMIK -u. 10 deri 11 kanë votuar për”. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në …. Edhe pse ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi iu ka bërë ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë", të gjithë ish-ministrave të Financave në Kosovë, ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Haki Shatri deklaron për se nuk do të merr pjesë në këtë takim që do të mbahet të martën, pasi sipas tij, një iniciativë e. Papajtueshmëria e anëtarëve të Qeverisë lidhur me funksionet e tyre rregullohet me ligj. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe me. Ministria e Infrastruktures. 29 Korrik, 2019 12:09. Ministrat e qeverisë së Kosovës, emrat e deputetëve që hyjnë në Kuvend December 17, 2014 17:06 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë i ka dërguar Presidentes Atifete Jahjaga emrat e 13 deputetëve të rinj, të cilët do të zëvendësojnë deputetët që janë bërë ministra. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. Papajtueshmëria e anëtarëve të Qeverisë lidhur me funksionet e tyre rregullohet me ligj. al gazetashqiptare. Prishtinë, 18 prill 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Ministria e Shëndetësisë (MSh) dhe Ministria e 18 April 2020 MPJD kundërshton reagimin e Rusisë, raportet Kosovë - Serbi mund të ndërtohen vetëm mbi parimin e reciprocitetit. 2020 Njoftim për mbyllje të segmentit Kyqja Prizren Veri – Kyqja Suharekë në Autostradën “Ibrahim Rugova” 26. Presidenti i Republikës, Kryeministri dhe Ministrat e Qeverisë, në të cilët duhet të bartet pushteti ekzekutiv. Ministrat e Brendshëm të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut i kanë dërguar letra ngushëllimi Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, duke shprehur dhimbjen për humbjet njerëzore dhe shprehin mbështetjen për forcat e emergjencave në Shqipëri, të angazhuara në operacionin e kërkim-shpëtimi t. Një burim brenda LDK-së i ka thënë Bota Sot" se tashmë dy emrat e caktuar për ministra të ardhshëm gjithmonë nëse arrihet të be. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Ministria e Kosovës. Top Channel Albania 112,828 views. Zyra e Sekretarit të Përgjithshëm. Jul 10, 2019. Ministria e Shëndetësisë - Arben Vitia. 2020 Njoftim. Fillimisht Dogana e Kosovës ka bërë plotësimet dhe ndryshimet e nevojshme në s më shumë. Raci, shprehën gadishmërinë për bashkëpunimin mes nivelit qendror dhe atij. Një fjalëkalim do t'ju dërgohet në email. Përveç që kanë marrë pagën mujore, ata kanë shpenzuar edhe mijëra euro për derivate me veturë zyrtare, e po ashtu […]. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria […]. Ministër i Punëve të Jashtme ishte propozuar Blerim Reka, pritet të zëvendësohet nga Glauk Konjufca. Top Channel Albania 112,828 views. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. 02/02/2020. Ministrat e Listës Serbe që kanë marrë pjesë të hënën në mbledhjen ku është arrestuar zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq kanë shfrytëzuar përparësitë që u takojnë derisa janë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Ministrat dhe Ministritë e LDK-së 16:19 | 2 Shkurt 2020 Janë zbuluar emrat e ministrave dhe Ministrive që do të udhëheqë Lidhja Demokratike e Kosovës në Qeverinë Kurti. Shefat e misioneve për çështje të interesit të veçantë mund të dërgojnë një raport ose rekomandim edhe te Presidenti, Kryeministri, dhe Ministrat e tjerë në kuadër të kompetencave dhe përgjegjësive të tyre. Ndërkaq, më herët edhe Kryesia e LDK-së ka miratuar edhe listën me gjashtë ministrat e kësaj partie që do të jenë pjesë e qeverisë Kurti. 10 deri 11 kanë votuar për”. Ministrat e Kosovës marrin pjesë në seancën për Trepçën (Foto) Autori: Gazeta Fjala Në seancën urgjente që u thirrë nga përfaqësuesit e komunave serbë në veri të Mitrovicës, lidhur me Projektligjin për Trepçen po marrin pjesë edhe ministrat serb në qeverinë e Kosovës. Lajme Gazeta Express 01/04/2020 7:59. Dje në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Besian Mustafa është propozuar për Ministër të Bujqësisë […]. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. 2020 Kryeministri në detyrë Kurti dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese komentet në lidhje me dekretin e shpallur nga Presidenti. Edhe ministrat që e kishin 7. Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq po planifikon të hyjë sot në territorin e Kosovës, ani pse ai nuk ka lejë nga autoritetet kosovare. Ministria e Zhvillimit Ekonomik e Republikës së Kosovës përgatit dhe zbaton politika, të cilat nxisin rritjen dhe stabilitetin ekonomik, mundësojnë zhvillimin e biznesit vendas. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK'së. Është alarm për secilin qytetar me logjikë të shëndosh raportimi në. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Në njoftimin e prokurorisë të aku. Ministrat e Kosovës dhe Serbisë i bën bashkë lufta ndaj pandemisë 20:20 , 15/04/2020 Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministri i Shëndetësisë së Serbisë, Zlatibor Lonqar janë koordinuar për luftimin e pandemisë COVID-19. Ka më gjatë se një vit që kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kishte iniciuar miratimin e një kodi, me të cilin do të ndalohej […]. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në …. Por, ka edhe persona që. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Bashkëpunimi rajonal është i rëndësishëm, por këtë e pengon burokracia e rënduar. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka prezantuar kabinetin qeveritar. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. Vizitë e mistershme e Hashim Thaçit në Shqipëri. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë. Vendimi i Qeverise nr. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe me. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Formularët për Aplikim. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria […]. Shërim fjalëkalimin. Pyetjet e shpeshta. Të gjithë ish-ministrat e Financave të Republikës së Kosovës kanë refuzuar ftesën e ministrit në detyrë, Besnik Bislimi për të folur rreth 'Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë', me arsyetimin se Qeveri Kurti është vonuar me hapat e saj karshi pandemisë dhe krizës ekonomike që po shkaktohet në Kosovë. Edhe ministrat që e kishin 7. Ministria e Kosovës. Fatbardha Emini dhe zëvendësministri i MPBAP-së z. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t'i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Kryeziu bëri të ditur se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre dhe luftimin e virusit korona do ta bëjnë së bashku, pasi siç tha ai kjo pandemi nuk ka motive politike. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. Interi po përgatitet për ta humbur Lautaro Martinezin. Por, ka edhe persona që. 20 Mars 2020 LAJME, Rajoni 69 Shikime. Ministër i Punëve të Jashtme ishte propozuar Blerim Reka, pritet të zëvendësohet nga Glauk Konjufca. Ministrat e Kosovës marrin pjesë në seancën për Trepçën (Foto) Autori: Gazeta Fjala Në seancën urgjente që u thirrë nga përfaqësuesit e komunave serbë në veri të Mitrovicës, lidhur me Projektligjin për Trepçen po marrin pjesë edhe ministrat serb në qeverinë e Kosovës. Dërgesa e tretë përmban 8. Ata vlerësuan se, bashkëpunimi në fushën e diasporës është i dobishëm dhe një fushë e rëndësishme për thellimin e bashkëpunimit midis 3 shteteve në rajon. Vendimi u mor pa votat e ministrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk morën. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës dhe efektin …. Pas bërjes publike të emrave të ministrave të Vetëvendosje, LDK ende nuk ka dal zyrtarisht më asnjë emër për ministrat e rinj derisa emra të ndryshëm janë fol për ministra. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. Ministrat e Vetëvendosjes dhe LDK-së, kështu pritet të jetë përbërja e Qeverisë Kurti Paraditen e sotme në ora 11:00 do të mbahet seanca ku pritet të zgjidhet qeveria e re e Kosovës e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti dhe në përbërje të së cilës do të jenë 15 ministra. Formularët për Aplikim. Chicago citation style: Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. 2019 Sigurimi shëndetësor, rritja e kapaciteteve menaxhuese në spitale përmes asistimit të ekspertëve gjermanë, kualifikimi i profesionistëve shëndetësorë, si dhe mbështetja e akreditimit dhe certifikimi i stafit. Nëse ndonjëri nga ministrat nuk është në gjendje të marrë pjesë, në mungesë të tij duhet t'i lejohet pjesëmarrja zëvendës ministrit. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. 3 minuta më parë 29/04/2020. Fillimisht Dogana e Kosovës ka bërë plotësimet dhe ndryshimet e nevojshme në s më shumë. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Burim Berisha. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t'i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Përvoja e gjatë dhe nevoja për të shkuar sa më pranë të vërtetës, janë vijat mbi të cilat do të shkruajë lapsi yne. Gazeta Alo. Sekretar i përgjithshëm. Dokumente Identifikimi. Misioni i Ministrisë së Administratës Publike Ministria e Administratës Publike punon në avancimin dhe modernizimin e tërë aparatit shtetëror administrativ për t'ju shërbyer me efikasitet, transparencë, profesionalizëm dhe paanshmëri të gjithë qytetarëve, bizneseve dhe vet institucioneve të Republikës së Kosovës. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj ish-ministrave të "Qeverisë Thaçi 2", Besim Beqaj, Mimoza Kusari, Dardan Gashi, Nenad Rashqi, ndaj ish-drejtorit të KEK-ut, Arben Gjuka dhe ndaj disa personave të tjerë. Kryeziu njoftoi se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre. Shkodra dhe z. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t’i ketë 15 ministri. 680 maska FFP2 / N95 dhe 33. Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Zv/ministrat e qeverisë së Kosovës: asgjë veç rrogëtarit! Date: 15 January, 2016. Kryeministri në detyrë i vendit, Ramush Haradinaj bashkë me disa nga ministrat e Qeverisë kanë arritur sot në Durrës në zonat e prekura nga tërmeti. Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq po planifikon të hyjë sot në territorin e Kosovës, ani pse ai nuk ka lejë nga autoritetet kosovare. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. Zyra e Ministrit. Me këtë rast, Podujeva do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, raporton Express. Esat Raci, pritën në takim kryetarin e komunës së Hanit të Elezit z. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime, njofton Klan Kosova. Refki Suma. Zjarrfikësit E Kosovës, Kosova. 2020 Njoftim për zhvillimin e punimeve në rrugën Prishtinë - Mitrovicë, segmenti “Nedakovc-Smrekovnicë-Vushtrri” 06. Kush janë ministrat e propozuar nga Kurti Publikuar: 6 January 2020. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti. Ministrat e Kosovës dhe Serbisë i bën bashkë lufta ndaj pandemisë 20:20 , 15/04/2020 Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministri i Shëndetësisë së Serbisë, Zlatibor Lonqar janë koordinuar për luftimin e pandemisë COVID-19. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ministrat e qeverisë së Kosovës, emrat e deputetëve që hyjnë në Kuvend December 17, 2014 17:06 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë i ka dërguar Presidentes Atifete Jahjaga emrat e 13 deputetëve të rinj, të cilët do të zëvendësojnë deputetët që janë bërë ministra. Funksionarët e këtyre institucioneve janë zgjedhur me votën e lirë të kosovarëve si dhe, njëkohësisht, pranoheshin nga UNMIK -u. Me këtë rast, Podujeva do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, raporton Express. Gjithmon ne ndihmë te qytetarëve 24/7h Telefoni 193 pa pages. LAJMI I FUNDIT: Ministrat dhe Ministritë e LDK-së. Disa nga zëvendësministrat në Qeverinë e Kosovës në raportet tremujore të punës patën përmendur disa gjëra të pazakonta. KOSOVË- Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Qeveria e Kosovës ka marrë 61 vota nga deputetët e pranishëm, ndërkohë që opozita LDK dhe Vetëvendosje më herët braktisën sallën e Kuvendit të. Ai ka thënë se Kosova duhet të heqë tarifat prej 100 për qind në mallrat ndaj Serbisë dhe Bosnjës. mk, do të përballet me votimin në Kuvendin e Kosovës për kabinetin qeverisës, i cili sipas Kushtetutës, do të marrë besimin për qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. 2020 Njoftim. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë 01 Apr 2020 - 08:15 Shpërndaje: Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Ministria e Mbrojtjes - Anton Quni. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Ende s'dihet kush do të jenë ministrat nga radhët e minoriteteve. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Tel: +383 (0) 38 200 35 577. Sa i përket shpenzimeve të zëvendësministrave, është zëvendësministri i Integrimit Evropian, Ramadan Ilazi, i cili ka shpenzuar më së shumti për reprezentacion, gjithsej 11,380 euro. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria e Punëve të Brendshme për armëmbajtje nga personat fizikë. Ministria e Kosovës. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Sulmuesi argjentinas është duke u kërkuar me ngulm nga. Vendimi u mor pa votat e ministrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk morën. Ministria e Infrastrukturës - Lumir Abdixhiku. FOTO: Këta janë ministrat e qeverisë së re të Kosovës Publikuar tek: rajon, më 19:34 03-02-2020  Kuvendi i Kosovës ka votuar sot qeverinë e re të përbërë nga 15 ministra, kryeministri Albin Kurti dhe dy zëvendës kryeministra. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës sipas të gjitha gjasave do ta bëjnë bashkë qeverinë e re të vendit. Ai ka thënë se Kosova duhet të heqë tarifat prej 100 për qind në mallrat ndaj Serbisë dhe Bosnjës. 2020 Njoftim. Ministri i Punëve të Brendshme i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka vlerësuar në një forum të ministrave të Drejtësisë dhe Punëve të Brendshme në kryeqytetin serb, se Shqipëria është e përkushtuar në këtë drejtim. Ministrat e Jashtëm do të miratojnë nesër konkluzionet për Serbinë e Kosovën, në të cilat vendit tonë i kërkohet që të bëjë më shumë për luftën kundër krimit e korrupsionit. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. kryeminister i dytë. Interi po përgatitet për ta humbur Lautaro Martinezin. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e Rahovecit ku kishte. Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Ministrat dhe kryetarët e komunës do të marrin 70 për qind të pagës edhe pas përfundimit të mandatit. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme. Qeveria miraton nismën për nënshkrimin e marrëveshjes për kredi në vlerë prej 48 milionë dollarë për financimin e “Projekti emergjent COVID-19 për Kosovën” 08. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Platforma e Konsultimeve Publike MATURA SHTETERORE > Matura 2020 > Matura 2019 > Matura 2018 > Matura 2017 > Matura 2016 > Matura 2015 > Matura 2014 > Matura 2012 > Matura 2010 > Matura 2009 > Matura 2008 > Ballina. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria e Punëve të Brendshme për armëmbajtje nga personat fizikë. Shkodra dhe z. ^ Republika e Kosovës dhe Brunei Darussalam vendosin marrëdhënie diplomatike, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kosovo. 23 shkurt 2020 - 11:04;. Baza e saj është transformuar nga një ekonomi centraliste, e dirigjuar, në një ekonomi të hapur të tregut. Sono un fanatico della salute che crede nella buona salute. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Nëse ndonjëri nga ministrat nuk është në gjendje të marrë pjesë, në mungesë të tij duhet t'i lejohet pjesëmarrja zëvendës ministrit. Ministria e Drejtësisë, në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet, ushtron funksione dhe ka në Regjistrohu me E-mail për të rejat e fundit nga Ministria. Ministrat e Diasporës së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, Pandeli Majko, Edmond Ademi dhe Dardan Gashi zhvilluan një takim tripalësh në Ohër. EMRAT: Caktohen ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Kreu i PDK-së Kadri Veseli, në partinë e të cilit janë ministri Besim Beqaj dhe deputeti Zenun Pajaziti, kishte deklaruar se nëse një ministër i tij do të kishte aktakuzë do ta shkarkonte, por edhe një javë pas vendimit të Gjykatës ministrat e Veselit vazhdojnë të jenë të paprekshëm, shkruan Gazeta “Zëri”. Fatbardha Emini, kanë vizituar komunën e Fushë Kosovës, ku janë pritur nga kryetari i kësaj komune, z. tweet; FRANO KULLI Ende sot, pasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet, ha prapë hamendësime pjesëmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e Shefqet Vërlacit (21 prill 1939-3 dhjetor 1941). Ndërsa donatorët (Zvicra si koordinator i komunitetit të donatorëve në sektorin e. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Qeveria Kurti pritet t'i ketë 2 zëvendëskryeministra, 15 ministra dhe 33 zëvendësministra, raporton Telegrafi. 23 shkurt 2020 - 11:04;. KËRKESA PËR PUNËSIM Njoftim për anulimin e konkurseve Njoftim për ndërprerje të pezullimit për konkurset e publikuara me datë: 09-10. Ministria e Ekonomisë - Rozeta Hajdari. Kryetari dhe Kryesia e Parlamentit, Komisionet dhe Grupet parlamentare), dhe Qeverinë e Kosovës, (Kryeministri, ministrat dhe zëvendës ministrat). Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Abelard Tahiri po tregon muskuj dhe po premton gjëra që nuk i kanë realizuar , së bashku të gjithë ministrat e Drejtësisë të qeverive të mëparshme e që lehtësisht mund të përfundojë në një ëndërr të një nate vjeshte, pa e përmbushur as 10-20% e premtimeve. Në njoftimin e prokurorisë të akuzuarit apostrofohen vetëm me iniciale, mirëpo në bazë të përshkrimit të detyrave të tyre si anëtarë të. Takimi i Ohrit u konsiderua si një fillim i […]. Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat e Qeverisë mund të zgjidhen nga deputetë të Kuvendit të Kosovës ose nga persona të kualifikuar, që nuk janë deputetë të Kuvendit. Shefat e misioneve për çështje të interesit të veçantë mund të dërgojnë një raport ose rekomandim edhe te Presidenti, Kryeministri, dhe Ministrat e tjerë në kuadër të kompetencave dhe përgjegjësive të tyre. Ministria e Infrastrukturës - Lumir Abdixhiku. Ministrat nga VV: Haki Abazi - zv. Nëse dalin të vërteta deklarimet e udhëheqësve të PDK'së e LDK'së, disa Ministra aktual pas ditës së hënë do të mbeten pa pozita qeveritare. Pritet që në këtë takim të dominojë tema e normalizimit të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. "Edhe Kosova po përballet me sfida të Coronavirusit, andaj presim angazhim të plotë të tyre. Disa nga zëvendësministrat në Qeverinë e Kosovës në raportet tremujore të punës patën përmendur disa gjëra të pazakonta. Ministria e Shëndetësisë - Arben Vitia. Kush janë ministrat e propozuar nga Kurti Publikuar: 6 January 2020. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka prezantuar kabinetin qeveritar. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ndërkaq, tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e ministrave nga dy partitë që do të jenë nën udhëheqjen e kryeministrit, Albin Kurti. Albulena Haxhiu - ministre Drejtesie. Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Qeveria e Kosovës. Interi po përgatitet për ta humbur Lautaro Martinezin. Chicago citation style: Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha qeveria e tij vendosi të lirojë nga tarifa 100 për qind importin e lëndës së parë nga Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina. 10 deri 11 kanë votuar për”. 680 maska FFP2 / N95 dhe 33. VIDEO/ Rama mbledh për drekë ministrat dhe deputetët, Veliaj shkon me djalin e vogël Lajme, Të fundit. Është alarm për secilin qytetar me logjikë të shëndosh raportimi në. Nga 15 ministri, dy partitë do të kenë nga gjashtë, ndërsa tri do t’u takojnë minoriteteve. Edhe ish-ministrat e financave e refuzojnë ftesën e Kurtit: Jeni vonuar 18/04/2020 | 17:43 Të gjithë ish-ministrat e Financave të Republikës së Kosovës kanë refuzuar ftesën e ministrit në detyrë, Besnik Bislimi për të folur rreth ‘Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë’, me arsyetimin se Qeveri Kurti është vonuar me hapat e. Ky Këshill ka kritikuar rëndë edhe ministrat serbë në kabinetin e Isa Mustafës, të cilët i ka cilësuar si kuislingë për faktin se ata morën pjesë në përurimin e këtij projekti kolonialist në veri të Kosovës. Ministria e Ekonomisë - Rozeta Hajdari. Ministria e Kosovës. kryeministra, LDK merr sot firmat për marrëveshjen. Por, ka edhe persona që armëmbajtjen e kanë legalizuar për arsye nga më të ndryshmet. Ai pret që ministrat e LDK-së të vazhdojnë punën e tyre, njësoj si ata të Lëvizjes Vetëvendosje, deri në një vendim tjetër të Kuvendit. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka ndërmend t'i shkarkojë ministrat e LDK-së, derisa njoftoj se bashkëpunimi ka qenë i mirë ndërmjet tyre. Në Kolegjin AAB ka vazhduar dita e dytë e Konferencës Ndërkombëtare studentore "Model European Union Kosova 2017". Zëvendës Ministrat znj. kryeminister i dytë. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Publikohen emrat e pritshëm të ministrave në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës. S Sipas njoftimit të dhënë nga Minstria e Infrastrukturës, Lekaj ka takuar Berishën duke kërkuar bashkëpunim të vazhdueshëm, pa […]. Ministria e Infrastrukturës – Lumir Abdixhiku. 452Shpërndarje. "Pavarësisht vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, për të rrëzuar qeverinë Kurti, vendim ky i cili për asnjë moment nuk u argumentua që po vjen si rezultat i ndonjë keq. Nëse jo për punën në qeveri, disa ministra të kabinetit Mustafa meritojnë të lavdërohen për diçka tjetër. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Watch Ministrat e Kultures te Shqiperise dhe Kosoves marreveshje - Ora News Lajme on Dailymotion. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës sipas të gjitha gjasave do ta bëjnë bashkë qeverinë e re të vendit. Komisioni shtetërorë për shqyrtimin e kërkesave për mallra të konfiskuara. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit - Vlora Dumoshi. Edhe ish-ministrat e financave e refuzojnë ftesën e Kurtit: Jeni vonuar 18/04/2020 | 17:43 Të gjithë ish-ministrat e Financave të Republikës së Kosovës kanë refuzuar ftesën e ministrit në detyrë, Besnik Bislimi për të folur rreth ‘Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë’, me arsyetimin se Qeveri Kurti është vonuar me hapat e. Esat Raci, pritën në takim kryetarin e komunës së Hanit të Elezit z. 22 Prill 2020 Ministrat në detyrë Reka e Vitia diskutuan për kontributin e BE-së gjatë pandemisë Lajmet MEI 16 Prill 2020 Ministri në detyrë Reka,kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave nga Euro-ParalamentariPicula Prishtinë, 16 Prill 2020 - Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, sot i dërgoi një letër. Ish ministrat. Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu thotë se pavarësisht vendimit të Kuvendit për rrëzim të ekzekutivit, puna po vazhdon me intensitet të lartë. Adresa: Ish ndërtesa Rilindja. Arrihet marrëveshja LDK-AAK: Zbulohen ministrat e qeverisë së re të Kosovës Lajme, Të fundit. Ministrat e BE-së kanë diskutuar për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Magbule Shkodra dhe z. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Ministria e Infrastrukturës – Lumir Abdixhiku. Në njoftimin e prokurorisë të akuzuarit apostrofohen vetëm me iniciale, mirëpo në bazë të përshkrimit të detyrave të tyre si anëtarë të Komitetit Qeveritar për Privatizim, bëhet fjalë për ish-ministrat e kabinetit qeveritar që në atë kohë udhëhiqej nga ish-kryeministri Hashim Thaçi. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë. Ekonomia e Kosovës përbën një ekonomi të re dhe dinamike. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Hoxha i cili ka reaguar përmes rrjetit social Facebook, ka ironzuar me kryeministrin, ministrat dhe deputetët Ky shkrim vjen si reagim ndaj pyetjeve të shpeshta se sa paguhen hoxhallarët në Kosovë. Nëse jo për punën në qeveri, disa ministra të kabinetit Mustafa meritojnë të lavdërohen për diçka tjetër. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? "Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Mediat kosovare shkruajnë se LDK ka propozuar si ministër të Brendshëm Agim Veliun, ndërsa ministër i Mbrojtjes pritet të jetë. Shtohet presioni ndaj Vuçiçit, ministrat i kërkojnë "pushtimin" e Kosovës 19/10/2018 në 10:28 Miratimi i projektligjit që i hap rrugën themelimit të ushtrisë së Kosovës, që do shndërronte FSK-në në një forcë të mirëfilltë ushtarake e ka rritur presionin mbi presidentin serb, Vuçiç. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Përveç që kanë marrë pagën mujore, ata kanë shpenzuar edhe mijëra euro për derivate me veturë zyrtare, e po ashtu […]. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Arsimtarët e Ernest Koliqit në Kosovë dhe… ministrat e Kosovës në Tiranë. Kryeziu bëri të ditur se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre dhe luftimin e virusit korona do ta bëjnë së bashku, pasi siç tha ai kjo pandemi nuk ka motive politike. Sheshi " Nena Tereze", Pristina, 10000, Kosovo. Glauk Konjufca, Agim Veliu, Albulena Haxhiu, Besnik Bislimi, Hykmete Bajrami, Arben Vitia, Lumir Abdixhiku, Vlora Dumoshi, Besian Mustafa, Anton Quni dhe Emilia Rexhepi, do të jenë pjesë e ekzekutivit. "Po besoj qe Shqiperia ka me perfitu shume prej kater zevendesministrave te Kosoves. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. Para Futboll, Kategoria e Parë, Beslidhja mund Besën 2-0. Fatbardha Emini dhe zëvendësministri i MPBAP-së z. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Ministria e Mbrojtjes – Anton Quni. 02/02/2020. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër i dytë, Haki […]. Edhe ministrat që e kishin 7. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Kryeministri në detyrë i vendit, Ramush Haradinaj bashkë me disa nga ministrat e Qeverisë kanë arritur sot në Durrës në zonat e prekura nga tërmeti. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK'së. Shkodra dhe z. Ministria e Drejtësisë është sektor i qeverisë. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. 680 maska FFP2 / N95 dhe 33. Ministrat e Diasporës së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, Pandeli Majko, Edmond Ademi dhe Dardan Gashi zhvilluan një takim tripalësh në Ohër. Shtohet presioni ndaj Vuçiçit, ministrat i kërkojnë "pushtimin" e Kosovës 19/10/2018 në 10:28 Miratimi i projektligjit që i hap rrugën themelimit të ushtrisë së Kosovës, që do shndërronte FSK-në në një forcë të mirëfilltë ushtarake e ka rritur presionin mbi presidentin serb, Vuçiç. Misioni i Ministrisë së Administratës Publike Ministria e Administratës Publike punon në avancimin dhe modernizimin e tërë aparatit shtetëror administrativ për t'ju shërbyer me efikasitet, transparencë, profesionalizëm dhe paanshmëri të gjithë qytetarëve, bizneseve dhe vet institucioneve të Republikës së Kosovës. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë". Sheshi " Nena Tereze", Pristina, 10000, Kosovo. Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, me bashkëpunëtorë ka qëndruar sot në Tiranë ku ka takuar Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë, Damian Gjiknuri, me të cilin ka bashkëbiseduar mbi hapat e deritashëm në kuadër të projektit të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë elektrike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në […]. Dje në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Besian Mustafa është propozuar për Ministër të Bujqësisë […]. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Lajmifundit. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në …. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat", ka thënë […]. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. LAJMET NGA "Ministria e Kosovës". Qeveria e Kosovës ka marrë 61 vota nga deputetët e pranishëm, ndërkohë që opozita LDK dhe Vetëvendosje më herët braktisën sallën e Kuvendit të. Angazhimi i FA në shuarjen e zjarreve 09 shtator 2019Muajt korrik edhe gusht edhe pse më të nxehtët e vitit shënuan një numër të pazakontë zjarresh. 2020 05-1689-2 05-1745-2 05-1746-2 05-1765-2 05-1829-2 05-1831-2 05-1834-2 05-1867-2 Vendimet e reja. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. Në njoftimin e prokurorisë të akuzuarit apostrofohen vetëm me iniciale, mirëpo në bazë të përshkrimit të detyrave të tyre si anëtarë të Komitetit Qeveritar për Privatizim, bëhet fjalë për ish-ministrat e kabinetit qeveritar që në atë kohë udhëhiqej nga ish-kryeministri Hashim Thaçi. Misioni i Ministrisë së Administratës Publike Ministria e Administratës Publike punon në avancimin dhe modernizimin e tërë aparatit shtetëror administrativ për t'ju shërbyer me efikasitet, transparencë, profesionalizëm dhe paanshmëri të gjithë qytetarëve, bizneseve dhe vet institucioneve të Republikës së Kosovës. 452Shpërndarje. Ai thotë se të gjithë ministrat janë në krye të detyrës, përfshirë ata nga Lidhja Demokratike e Kosovës, partneri i koalicionit që inicioi mocion mosbesimi për rrëzimin e Kurtit. Arrihet marrëveshja LDK-AAK: Zbulohen ministrat e qeverisë së re të Kosovës Lajme, Të fundit. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. do te ishte me mire qe te bashkoeni ju krahu i luftes me ate far kurti dhe te bejshe qeveri e jo9 me LDK qe pasojat e saj do ti vuaj gjate shqiptaret e Kosoves. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Lexoni komunikatën e plotë mëposhtë: "Të nderuar qytetarë, Sot kam dërguar një ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë" të gjithë ish ministrat e financave të Republikës së. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Ka marrë pozitën e Ministrit të Infrastrukturës dhe Ambientit. Bajram Gecaj vizituan komunën e Fushë Kosovës me ç'rast u pritën nga kryetari i komunës së Fushë-Kosovës z. Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, kanë nënshkruar sot katër memorandume bashkëpunimi konkretisht bëhet fjalë për projektin “Ndërtimi i Palestrës së Sporteve në Skenderaj’’, projekt ky që do të implementohet gjatë vitit. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti 22:02, 2 Shkurt 2020 Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj u takua sot me Ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha dhe si duket qëllimi kryesor i kësaj vizite ka qenë urimet e ndërsjella të ministrave për postet e reja. 2020/05/07 - 6:20. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe. Ministri i Financave dhe Transfere në Qeverinë e Republikës së Kosovës ka ftuar në takim për bashkërendim, ish-ministrat e financave, dhe Governatorin e BQK-së. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Albulena Haxhiu - ministre Drejtesie. tweet; FRANO KULLI Ende sot, pasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet, ha prapë hamendësime pjesëmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e Shefqet Vërlacit (21 prill 1939-3 dhjetor 1941). Tre të diplomuar në Universitetin britanik Staffordshire kanë marrë pozita të larta në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës, shkruan faqja e universitetit. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër i dytë, Haki …. Ministrat e Diasporës së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, Pandeli Majko, Edmond Ademi dhe Dardan Gashi zhvilluan një takim tripalësh në Ohër. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Shefat e misioneve për çështje të interesit të veçantë mund të dërgojnë një raport ose rekomandim edhe te Presidenti, Kryeministri, dhe Ministrat e tjerë në kuadër të kompetencave dhe përgjegjësive të tyre. Ata janë udhëzuar që shqetësimet e Serbisë lidhur me Kosovën t'i adrssojnë sa më shumë në takimet me homologët e tyre, sidomos me ata të vendeve që vlerësohet se janë të gatshme ta tërheqin njohjen e Kosovës, raporton gazeta serbe. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t'i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. Me 17 vota pro (apo 33% të popullsisë), 4 kundër dhe 7 abstenime, […]. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t'i shkarkojë ashtu siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Edhe pse ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi iu ka bërë ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë", të gjithë ish-ministrave të Financave në Kosovë, ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Haki Shatri deklaron për se nuk do të merr pjesë në këtë takim që do të mbahet të martën, pasi sipas tij, një iniciativë e. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 86 vota pro dhe 10 abstenime. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t'i ketë 15 ministri. Ndërkaq, tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e ministrave nga dy partitë që do të jenë nën udhëheqjen e kryeministrit, Albin Kurti. 2018 "Mirëse na erdhët ministra"! Ditëve të fundit, në komunitetin tonë shqiptar në Amerikë kanë ardhur për të na vizituar zyrtarët e dy shteteve tona, gjegjësisht, nga Tirana -ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko dhe nga Prishtina - ministri i Diasporës e Investimeve. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë". Vendimi u mor pa votat e ministrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk morën. Qeveria e Kosovës. Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu thotë se pavarësisht vendimit të Kuvendit për rrëzim të ekzekutivit, puna po vazhdon me intensitet të lartë. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Të tre ministrat e pranishëm, u zotuan se përveç se do ta përkrahin këtë nismë, ata edhe do të punojnë që procedurat e zbatimit. Siç shkruan gazeta beogradase "Vecernje Novosti", kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqi. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? “Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Mes tjerash, ai kërkoi që luftimin e virusit Corona të bëhet së bashku, pasi siç tha ai kjo. tweet; Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Kryediplomati i BE, Havier Solana: "Rasti i Kosovës është. Përmes një video-mesazhi, pak para takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti bëri publike emrat e kandidatëve të tij, sa i takon krijimit të qeverisë së re të Kosovës. Sheshi "Nënë Tereza", 10000, Prishtinë, Pristina, 10000, Kosovo. Universiteti shkruan për tre ministrat kosovarë që diplomuan në Britani. Shërim fjalëkalimin. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti. Ministrat e PDK-së tentojnë t'i shmangin zgjedhjet - Veseli përgjigjet Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po vazhdon mobilizimin e degëve për zgjedhje të nacionale ndonëse bashkpartiakët e tij janë kundër tyre. Në bazë të marrëveshjes PDK, AAK, Nisma, AKR, Li. Ministër i Financave dhe Transfereve - Besnik Bislimi. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. Një ditë para seancës plenare publikohen emrat e ministrave të qeverisë së re në Kosovë, Vetëvendosje- LDK. Kryeministri Ramush Haradinaj, siç rikujton Radio Evropa e Lirë, është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. Ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës: Ministria e Punëve të Brendshme – Agim Veliu. Fatbardha Emini dhe zëvendësministri i MPBAP-së z. "Po besoj qe Shqiperia ka me perfitu shume prej kater zevendesministrave te Kosoves. 2,291 likes · 162 talking about this. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. Doganat e Kosoves. Ky projektligj që është përcjellë edhe në komisionet e tjera të cilat e kanë trajtuar dhe i kanë përcjellë ndryshimet përkatëse e si duket nuk do ta miratojnë të njëjtin, pa ndryshime. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. Johannes Hahn, Member of the EC in charge of Regional Policy. *Ministrat e tjerë nuk e kanë deklaruar ende pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. 2,291 likes · 162 talking about this. KOSOVË- Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. 452Shpërndarje. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. 2020 Njoftim për mbyllje të segmentit Kyqja Prizren Veri – Kyqja Suharekë në Autostradën “Ibrahim Rugova” 26. Tel: +383 (0)38 201 14 803. Ministrat e Brendshëm të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut i kanë dërguar letra ngushëllimi Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, duke shprehur dhimbjen për humbjet njerëzore dhe shprehin mbështetjen për forcat e emergjencave në Shqipëri, të angazhuara në operacionin e kërkim-shpëtimi t. Abelard Tahiri po tregon muskuj dhe po premton gjëra që nuk i kanë realizuar , së bashku të gjithë ministrat e Drejtësisë të qeverive të mëparshme e që lehtësisht mund të përfundojë në një ëndërr të një nate vjeshte, pa e përmbushur as 10-20% e premtimeve. MINISTRAT E DIASPORËS DHE DIASPORA. kryeminister i dytë. Qeveria miraton nismën për nënshkrimin e marrëveshjes për kredi në vlerë prej 48 milionë dollarë për financimin e “Projekti emergjent COVID-19 për Kosovën” 08. 2020 Njoftim. Në njoftimin e prokurorisë të akuzuarit apostrofohen vetëm me iniciale, mirëpo në bazë të përshkrimit të detyrave të tyre si anëtarë të. Prishtinë, 31 mars 2020 - Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të. 2020 dhe vendimet e reja të Ministrisë së Shëndetësisë rreth Covid-19. Vendimet e mbledhjes së Qeverisë së Republikës së Kosovës në Licencat Kthimi i Certifikates Aplikimi per Certifikate Autobusi Aplikacioni per transport te lire nderkombetar te udhetareve. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. Ekonomia e Kosovës përbën një ekonomi të re dhe dinamike. SHPËRNDAJE. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. Shpërndaje videon. Ende s'dihet kush do të jenë ministrat nga radhët e minoriteteve. Sa i përket shpenzimeve të zëvendësministrave, është zëvendësministri i Integrimit Evropian, Ramadan Ilazi, i cili ka shpenzuar më së shumti për reprezentacion, gjithsej 11,380 euro. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në […]. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme, transmeton REL. Republika e Kosovës Ambasada e Republikës së Kosovës në Romë. Lajmifundit. Originally pub. Më poshtë e gjeni kopjen elektronike të ftesës. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës sipas të gjitha gjasave do ta bëjnë bashkë qeverinë e re të vendit. Vendimi u mor pa votat e ministrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk morën. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. ministrave nga Kosova në kabinetin e qeverisë Rama. 2020 Njoftim për mbyllje të segmentit Kyqja Prizren Veri – Kyqja Suharekë në Autostradën “Ibrahim Rugova” 26. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? "Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Jeni regjistruar me sukses!. Fatbardha Emini dhe zëvendësministri i MPBAP-së z. Prizren Post | 16:21 - 20. Kryeziu njoftoi se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre. Legjislacioni Fostering and Leveraging Opportunities for Water Security (FLOW) Project RESETTLEMENT POLICY FRAMEWORK Stakeholder Engagement Framework. Fushë Kosovë Zëvendës ministrat Emini e Gecaj Vizituan komunën e Fushë Kosovës. Është alarm për secilin qytetar me logjikë të shëndosh raportimi në. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në …. Me këtë rast, Podujeva do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, raporton Express. kryeminister i dytë. 01/10/2019 në 15:23. Në draft-raportin që e ka parë KTV-ja i tërhiqet vërejtja Kosovës që procesi i liberalizimit të vizave mund të ndikohet seriozisht nga vala e. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. LAJMET NGA "Ministria e Kosovës". SHPËRNDAJE. 2020: Zëvendësministri Gecaj ka vizituar komunën e Fushë Kosovës: Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. (59) "foto-keta-jane-ministrat-e-qeverise-se-re-te-kosoves-193978" }. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha qeveria e tij vendosi të lirojë nga tarifa 100 për qind importin e lëndës së parë nga Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina. Qeveria e Kosovës e kryeministrit Albin Kurti ka miratuar me shumicë votash heqjen e pjesshme të taksës 100 përqind ndaj Serbisë. Fehmi Mehmetin. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. Shpërndaje videon. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Misioni i Ministrisë së Administratës Publike Ministria e Administratës Publike punon në avancimin dhe modernizimin e tërë aparatit shtetëror administrativ për t'ju shërbyer me efikasitet, transparencë, profesionalizëm dhe paanshmëri të gjithë qytetarëve, bizneseve dhe vet institucioneve të Republikës së Kosovës. Nëse dalin të vërteta deklarimet e udhëheqësve të PDK'së e LDK'së, disa Ministra aktual pas ditës së hënë do të mbeten pa pozita qeveritare. Abelard Tahiri po tregon muskuj dhe po premton gjëra që nuk i kanë realizuar , së bashku të gjithë ministrat e Drejtësisë të qeverive të mëparshme e që lehtësisht mund të përfundojë në një ëndërr të një nate vjeshte, pa e përmbushur as 10-20% e premtimeve. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? "Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Të gjithë ish-ministrat e Financave të Republikës së Kosovës kanë refuzuar ftesën e ministrit në detyrë, Besnik Bislimi për të folur rreth 'Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë', me arsyetimin se Qeveri Kurti është vonuar me hapat e saj karshi pandemisë dhe krizës ekonomike që po shkaktohet në Kosovë. Sheshi " Nena Tereze", Pristina, 10000, Kosovo. Kryediplomati i BE, Havier Solana: "Rasti i Kosovës është. Haradinaj para mediave ka thënë se populli i Kosovës bashkëndjen dhimbjen. Publikohen emrat e pritshëm të ministrave në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës. VIDEO/ Rama mbledh për drekë ministrat dhe deputetët, Veliaj shkon me djalin e vogël Lajme, Të fundit. Angazhimi i FA në shuarjen e zjarreve 09 shtator 2019Muajt korrik edhe gusht edhe pse më të nxehtët e vitit shënuan një numër të pazakontë zjarresh. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Glauk Konjufca, Agim Veliu, Albulena Haxhiu, Besnik Bislimi, Hykmete Bajrami, Arben Vitia, Lumir Abdixhiku, Vlora Dumoshi, Besian Mustafa, Anton Quni dhe Emilia Rexhepi, do të jenë pjesë e ekzekutivit. Sa i përket shpenzimeve të zëvendësministrave, është zëvendësministri i Integrimit Evropian, Ramadan Ilazi, i cili ka shpenzuar më së shumti për reprezentacion, gjithsej 11,380 euro. Tre të diplomuar në Universitetin britanik Staffordshire kanë marrë pozita të larta në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës, shkruan faqja e universitetit. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Takimi i Ohrit u konsiderua si një fillim i […]. Dokumente Identifikimi. See more of Ministria e Administrates Publike të Kosovës on Facebook. Raci, shprehën gadishmërinë për bashkëpunimin mes nivelit qendror dhe atij. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj u takua sot me Ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha dhe si duket qëllimi kryesor i kësaj vizite ka qenë urimet e ndërsjella të ministrave për postet e reja. Më poshtë e gjeni kopjen elektronike të ftesës. Shefat e misioneve për çështje të interesit të veçantë mund të dërgojnë një raport ose rekomandim edhe te Presidenti, Kryeministri, dhe Ministrat e tjerë në kuadër të kompetencave dhe përgjegjësive të tyre. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Sono un fanatico della salute che crede nella buona salute. Johannes Hahn, Member of the EC in charge of Regional Policy. Republika e Kosoves. Ata vlerësuan se, bashkëpunimi në fushën e diasporës është i dobishëm dhe një fushë e rëndësishme për thellimin e bashkëpunimit midis 3 shteteve në rajon. Bajram Gecaj vizituan komunën e Fushë Kosovës me ç'rast u pritën nga kryetari i komunës së Fushë-Kosovës z. Arsimtarët e Ernest Koliqit në Kosovë dhe… ministrat e Kosovës në Tiranë. Raci, shprehën gadishmërinë për bashkëpunimin mes nivelit qendror dhe atij. Ministria e Financave - Besnik Bislimi. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. Ministrat e PDK-së tentojnë t'i shmangin zgjedhjet - Veseli përgjigjet Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po vazhdon mobilizimin e degëve për zgjedhje të nacionale ndonëse bashkpartiakët e tij janë kundër tyre. Lumir Abdixhiku i përfundoi studimet e doktoratës në Ekonomi në vitin 2012 dhe u bë drejtor ekzekutiv i Institutit Riinvest para se të bëhej pjesë e politikës dhe të garonte për deputet. Takimi i Ohrit u konsiderua si një fillim i […]. KËRKESA PËR PUNËSIM Njoftim për anulimin e konkurseve Njoftim për ndërprerje të pezullimit për konkurset e publikuara me datë: 09-10. ^ "Ministria e Punëve të Jashtme". Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. "Dyshimi ekziston se ish-ministrat, por edhe ish-kryeministri (Ramush Haradinaj) kanë përdorur veturat zyrtare në takimet që kanë zhvilluar para fushatës apo edhe gjatë fushatës, pasi që kjo periudhë e përfshin para-fushatën dhe fushatën zgjedhore. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. Ish pallati i mediave "Rilindja", 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë. Jul 10, 2019. Është alarm për secilin qytetar me logjikë të shëndosh raportimi në. Këta janë emrat e […]. Lajmifundit. Koliqi, njëri prej shkrimtarëve. Kryediplomati i BE, Havier Solana: "Rasti i Kosovës është. I mëparshëm Rama takon Gutierres dhe kërkon njohjen e Kosovës nga OKB. April 29, 2020 13:11 Nga Arkiva. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë?. Funksionarët e këtyre institucioneve janë zgjedhur me votën e lirë të kosovarëve si dhe, njëkohësisht, pranoheshin nga UNMIK -u. Ata janë udhëzuar që shqetësimet e Serbisë lidhur me Kosovën t'i adrssojnë sa më shumë në takimet me homologët e tyre, sidomos me ata të vendeve që vlerësohet se janë të gatshme ta tërheqin njohjen e Kosovës, raporton gazeta serbe. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka prezantuar kabinetin qeveritar. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Në njoftimin e prokurorisë të akuzuarit apostrofohen vetëm me iniciale, mirëpo në bazë të përshkrimit të detyrave të tyre si anëtarë të. Një ditë para seancës plenare publikohen emrat e ministrave të qeverisë së re në Kosovë, Vetëvendosje- LDK. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e Rahovecit ku kishte. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. 680 maska FFP2 / N95 dhe 33. Qeveria miraton nismën për nënshkrimin e marrëveshjes për kredi në vlerë prej 48 milionë dollarë për financimin e “Projekti emergjent COVID-19 për Kosovën” 08. Ish ministrat. kryeministra, LDK merr sot firmat për marrëveshjen. 01/03/2020, 18:06 01/03/2020. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t’i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. Zv/ministrat e qeverisë së Kosovës: asgjë veç rrogëtarit! Date: 15 January, 2016. Shtyhet seanca për dy ministrat e Kosovës Është shtyrë seanca fillestare ndaj Endrit Shalës, Dardan Gashit e Sami Lushtakut për datën 27 shkurt. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës.